Vishay/Vitramon VJ0805D4R3BXXAJ
VJ0805D4R3BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R3BXXAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R3BXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D4R3BXXAJ
QUANTITY
VJ0805D4R3BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R3BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R3BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R3BXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R3BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R3BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D4R3BXXAJ
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 18-20 AWG GOLD datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL 660NM RED DIFF datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 2" BK 25' datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X8R 0805 datasheet.pdf