Vishay/Vitramon VJ0805D4R3CLXAJ
VJ0805D4R3CLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R3CLXAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R3CLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D4R3CLXAJ
QUANTITY
VJ0805D4R3CLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R3CLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R3CLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R3CLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R3CLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R3CLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D4R3CLXAJ
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM T/H R/A 10POS datasheet.pdf
PROGRAM ADAPTER 44PIN GB LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf