Vishay/Vitramon VJ0805D4R3CXCAP
VJ0805D4R3CXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R3CXCAP
Brief Description
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R3CXCAP.pdf
Availability of VJ0805D4R3CXCAP
QUANTITY
VJ0805D4R3CXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R3CXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R3CXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R3CXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R3CXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R3CXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D4R3CXCAP
RES SMD 39 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 6POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 105MSPS 52-QFP datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FLAT RING DIFFUSED LIGHTING datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE PIN datasheet.pdf
SCR 800V 12.5A D2PAK datasheet.pdf