Vishay/Vitramon VJ0805D4R3CXXAP
VJ0805D4R3CXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R3CXXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R3CXXAP.pdf
Availability of VJ0805D4R3CXXAP
QUANTITY
VJ0805D4R3CXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R3CXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R3CXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R3CXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R3CXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R3CXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D4R3CXXAP
TRANS PNP 60V 0.8A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 4X6 datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 1.4KV DO205AB datasheet.pdf
CABLE ASSY RJ45 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf