Vishay/Vitramon VJ0805D4R7BXAAC
VJ0805D4R7BXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7BXAAC
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7BXAAC.pdf
Availability of VJ0805D4R7BXAAC
QUANTITY
VJ0805D4R7BXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7BXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7BXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7BXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7BXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7BXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D4R7BXAAC
LED RED CLEAR TO236-3 SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 741 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC LED 8-DIGIT DRIVER 24DIP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 6.3KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf