Vishay/Vitramon VJ0805D4R7CLXAP
VJ0805D4R7CLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7CLXAP
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7CLXAP.pdf
Availability of VJ0805D4R7CLXAP
QUANTITY
VJ0805D4R7CLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7CLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7CLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7CLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7CLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7CLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D4R7CLXAP
RES SMD 35.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 220K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR .100 T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
IC BATT CHARGER datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 9CIRC .375 datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 SKT RECP datasheet.pdf
68UF 6,3V 10X8X6MM 125C 20000H datasheet.pdf