Abracon Corporation ABLJO-V-125.000MHZ
ABLJO-V-125.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-V-125.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-V-125.000MHZ.pdf
Availability of ABLJO-V-125.000MHZ
QUANTITY
ABLJO-V-125.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-V-125.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-V-125.000MHZ
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
SeriesABLJO
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency125MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±45ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-V-125.000MHZ
Related LinksABLJO-V-1, ABLJO-V-125.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-V-125.000MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-V-125.000MHZ
RES 191 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 20V 2917 datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC 100 PC datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
BREADBOARD SMALL BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf