Omron Automation & Safety R88M-WP75030T
R88M-WP75030T picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP75030T
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS 750W 200V
Datasheet Download
R88M-WP75030T.pdf
Availability of R88M-WP75030T
QUANTITY
R88M-WP75030T Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP75030T
Internal Part NumberEIS-R88M-WP75030T
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.654" (16.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP75030T
Related LinksR88M-W, R88M-WP75030T Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP75030T Details Description
Related parts for R88M-WP75030T
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 5K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
INSERTION BRIDGE 3POS GRAY datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 DIP datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 27POS 1MM R/A datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 14KV SCREW datasheet.pdf