Vishay/Vitramon VJ0805D4R7DXBAC
VJ0805D4R7DXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7DXBAC
Brief Description
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7DXBAC.pdf
Availability of VJ0805D4R7DXBAC
QUANTITY
VJ0805D4R7DXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7DXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7DXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7DXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7DXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7DXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D4R7DXBAC
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 2A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A SMD TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
EM AWARE TNG ESD MON STARTER KIT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB16 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf