Vishay/Vitramon VJ0805D510FLAAJ
VJ0805D510FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510FLAAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510FLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D510FLAAJ
QUANTITY
VJ0805D510FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510FLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D510FLAAJ
RES SMD 523K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
26P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 55 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 120V TO-220AB datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf