Vishay/Vitramon VJ0805D510JXBAC
VJ0805D510JXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510JXBAC
Brief Description
CAP CER 51PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510JXBAC.pdf
Availability of VJ0805D510JXBAC
QUANTITY
VJ0805D510JXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510JXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510JXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510JXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510JXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510JXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D510JXBAC
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 5V datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 10.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2K OHM 1% 25W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf