Vishay/Vitramon VJ0805D510JXXAC
VJ0805D510JXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510JXXAC
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510JXXAC.pdf
Availability of VJ0805D510JXXAC
QUANTITY
VJ0805D510JXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510JXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510JXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510JXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510JXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510JXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D510JXXAC
SWITCH ROTARY 3P-23POS OPEN FRM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf