Vishay/Vitramon VJ0805D510KLPAJ
VJ0805D510KLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510KLPAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510KLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D510KLPAJ
QUANTITY
VJ0805D510KLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510KLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510KLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510KLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510KLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510KLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D510KLPAJ
TRANS NPN 140V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 875VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
SPARE PARTS KIT HDM APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
VINYL TUBING .38 10.13MM CLEA datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
10 POS. FASTIN-ON HSG datasheet.pdf