Vishay/Vitramon VJ0805D510MXAAC
VJ0805D510MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510MXAAC
Brief Description
CAP CER 51PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510MXAAC.pdf
Availability of VJ0805D510MXAAC
QUANTITY
VJ0805D510MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510MXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510MXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D510MXAAC
JUMPER FOR SAK 70 2POS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
HC-B 24-FL-MDI datasheet.pdf
TV 41C 41#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf