Vishay/Vitramon VJ0805D511MXXAJ
VJ0805D511MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D511MXXAJ
Brief Description
CAP CER 510PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D511MXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D511MXXAJ
QUANTITY
VJ0805D511MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D511MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D511MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance510pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D511MXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D511MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D511MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D511MXXAJ
FUSE BOARD MOUNT 125MA 250VAC datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 5VOUT SIP DL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
VHDCI MANUAL APPL.TOOL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf