Vishay/Vitramon VJ0805D560JXCAJ
VJ0805D560JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D560JXCAJ
Brief Description
CAP CER 56PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D560JXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D560JXCAJ
QUANTITY
VJ0805D560JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D560JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D560JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D560JXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D560JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D560JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D560JXCAJ
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR34B/AE34M/APK34B datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 145 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL LEVER SPDT 3A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 28VDC datasheet.pdf