Vishay/Vitramon VJ0805D561JXXAJ
VJ0805D561JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D561JXXAJ
Brief Description
CAP CER 560PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D561JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D561JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D561JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D561JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D561JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D561JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D561JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D561JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D561JXXAJ
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100VQFP datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC GATE DVR HI/LO SIDE 10WSON datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2IN X2-DFN1210-8 datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
RES 100 OHM 5% WW datasheet.pdf