Vishay/Vitramon VJ0805D561MXXAR
VJ0805D561MXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D561MXXAR
Brief Description
CAP CER 560PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D561MXXAR.pdf
Availability of VJ0805D561MXXAR
QUANTITY
VJ0805D561MXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D561MXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D561MXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D561MXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D561MXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D561MXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D561MXXAR
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
KIT EASY XC164CS datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
DUPLEXER FBAR MINI PCS 3.8X3.8MM datasheet.pdf
SWITCH LEVER RIGHT SPST-NC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf