Vishay/Vitramon VJ0805D5R1DXXAJ
VJ0805D5R1DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R1DXXAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R1DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R1DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D5R1DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R1DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R1DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R1DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R1DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R1DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R1DXXAJ
CONN SMB PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IDC CABLE - MKS50K/MC50M/MCE50K datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 10MM datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 14-DIP datasheet.pdf
CONN HEADR 26POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
CLIP-TAG "5", .039"-.055" datasheet.pdf
SMA PLUG STR LH LMR-240 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf