Vishay/Vitramon VJ0805D5R6BXAAJ
VJ0805D5R6BXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R6BXAAJ
Brief Description
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R6BXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R6BXAAJ
QUANTITY
VJ0805D5R6BXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R6BXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R6BXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R6BXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R6BXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R6BXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R6BXAAJ
RES SMD 34K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 8-SOIC datasheet.pdf
RES 680 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 33POS 0.5MM 3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CBL TIE LCK ARRW MT NAT 5.32" datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 463POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf