Vishay/Vitramon VJ0805D5R6DXXAP
VJ0805D5R6DXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R6DXXAP
Brief Description
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R6DXXAP.pdf
Availability of VJ0805D5R6DXXAP
QUANTITY
VJ0805D5R6DXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R6DXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R6DXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R6DXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R6DXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R6DXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D5R6DXXAP
IC REG LDO -12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
CABLE GLAND HDC KVT 63-1 GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf