Vishay/Vitramon VJ0805D620KLCAJ
VJ0805D620KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D620KLCAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D620KLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D620KLCAJ
QUANTITY
VJ0805D620KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D620KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D620KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)