Vishay/Vitramon VJ0805D620MLPAP
VJ0805D620MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D620MLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 62PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D620MLPAP.pdf
Availability of VJ0805D620MLPAP
QUANTITY
VJ0805D620MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D620MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D620MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D620MLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D620MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D620MLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D620MLPAP
RES SMD 200 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
COVER FLANGE 50POS FEMALE datasheet.pdf
CONN FPC TOP 35POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.3W AB 32VQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 20-300MM PNP 12-24V datasheet.pdf
DIODE MODULE 60V 80A D61-3M datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 0.100 SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf