Vishay/Vitramon VJ0805D621GLAAR
VJ0805D621GLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621GLAAR
Brief Description
CAP CER 620PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621GLAAR.pdf
Availability of VJ0805D621GLAAR
QUANTITY
VJ0805D621GLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621GLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621GLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621GLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621GLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621GLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D621GLAAR
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf