Vishay/Vitramon VJ0805D621GXXAJ
VJ0805D621GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621GXXAJ
Brief Description
CAP CER 620PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621GXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D621GXXAJ
QUANTITY
VJ0805D621GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621GXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D621GXXAJ
CONN 16 POS IDC SOCKET GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TOOL DIE SET .324/.255/.068/.042 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SPC MAT 550MM X 550MM 5M CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf