Vishay/Vitramon VJ0805D621KXXAT
VJ0805D621KXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621KXXAT
Brief Description
CAP CER 620PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621KXXAT.pdf
Availability of VJ0805D621KXXAT
QUANTITY
VJ0805D621KXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621KXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621KXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621KXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621KXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621KXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D621KXXAT
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TIP REPLACEMENT .062" 800 DEG datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS MTA-156 22AWG datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC AD LGY 2X5"X 6' datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-SOIC datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 128X64 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
GASKET ULTRASOFT 8.1MMX7.6M datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf