Vishay/Vitramon VJ0805D680FXXAC
VJ0805D680FXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680FXXAC
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680FXXAC.pdf
Availability of VJ0805D680FXXAC
QUANTITY
VJ0805D680FXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680FXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680FXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)