Vishay/Vitramon VJ0805D680KLPAP
VJ0805D680KLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680KLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680KLPAP.pdf
Availability of VJ0805D680KLPAP
QUANTITY
VJ0805D680KLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680KLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680KLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680KLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680KLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680KLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D680KLPAP
EMITTER IR VIS MULTI-M 30MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC EQUALIZER DRVR 3.2GBPS 32TQFN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 0804 datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf