Vishay/Vitramon VJ0805D680MLPAP
VJ0805D680MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680MLPAP
Brief Description
CAP CER 68PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680MLPAP.pdf
Availability of VJ0805D680MLPAP
QUANTITY
VJ0805D680MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680MLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680MLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D680MLPAP
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD123 datasheet.pdf
IC LED Driver Power Switch PWM Dimming 25mA Backlight 10-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
2.54MM KK CRP TRM HSG IL W/LRMP datasheet.pdf
RES 379 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf