Vishay/Vitramon VJ0805D681FXXAR
VJ0805D681FXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681FXXAR
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681FXXAR.pdf
Availability of VJ0805D681FXXAR
QUANTITY
VJ0805D681FXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681FXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681FXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681FXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681FXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681FXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D681FXXAR
RES 75 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
DIP CABLE 24POS datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 23VC SGP1610N2 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.5760 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf