Vishay/Vitramon VJ0805D681FXXAR
VJ0805D681FXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681FXXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681FXXAR.pdf
Availability of VJ0805D681FXXAR
QUANTITY
VJ0805D681FXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681FXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681FXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681FXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681FXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681FXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D681FXXAR
IC MCU 8BIT 16KB OTP 40DIP datasheet.pdf
IC TRANSCVR 16BIT LOW V 54FBGA datasheet.pdf
CONN PIN 32-28 AWG GOLD datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 80V 4A SOT-32 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT TIN datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
D SUB MA 2W2C ANG_20 A_PL3_WITH datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .151/.255" datasheet.pdf
CLIP SNAP CLOSE CONDUIT datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf