Vishay/Vitramon VJ0805D681GXXAT
VJ0805D681GXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681GXXAT
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681GXXAT.pdf
Availability of VJ0805D681GXXAT
QUANTITY
VJ0805D681GXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681GXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681GXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681GXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681GXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681GXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D681GXXAT
CONN HEADER VERT 24POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 12POS DUAL TIN datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 10.4A 14 MOHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
COAX CABLE-DATA BUS datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf