Vishay/Vitramon VJ0805D681JXBAT
VJ0805D681JXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681JXBAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681JXBAT.pdf
Availability of VJ0805D681JXBAT
QUANTITY
VJ0805D681JXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681JXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681JXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681JXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681JXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681JXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D681JXBAT
MODULE DDR SDRAM 512MB 184-DIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 15POS datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 82MA 10.5 OHM datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf