Vishay/Vitramon VJ0805D681JXBAT
VJ0805D681JXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681JXBAT
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681JXBAT.pdf
Availability of VJ0805D681JXBAT
QUANTITY
VJ0805D681JXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681JXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681JXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681JXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681JXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681JXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D681JXBAT
IDC CABLE - CSC40G/AE40M/CSC40G datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 DIP 60 POS datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CORD SOCKET datasheet.pdf
CM-S621PC5, NON CONTACT SWITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf