Vishay/Vitramon VJ0805D681KXXAR
VJ0805D681KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681KXXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681KXXAR.pdf
Availability of VJ0805D681KXXAR
QUANTITY
VJ0805D681KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681KXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681KXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D681KXXAR
BATTERY PK 15.0V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 1210 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.96NS 132CSBGA datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR INCAND WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MICRO 51C P 18" WHT NI datasheet.pdf