Vishay/Vitramon VJ0805D681MLAAJ
VJ0805D681MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681MLAAJ
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681MLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D681MLAAJ
QUANTITY
VJ0805D681MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681MLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681MLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D681MLAAJ
CONN HEADER 2MM SNGL STR 14POS datasheet.pdf
OSC XO 28.322MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.64V 8-DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 30POS 0.156 datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.69-5.5V 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf