Vishay/Vitramon VJ0805D681MXXAT
VJ0805D681MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681MXXAT
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681MXXAT.pdf
Availability of VJ0805D681MXXAT
QUANTITY
VJ0805D681MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681MXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681MXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D681MXXAT
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO -6V 1A D2PAK datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-30MM WIR FLAT datasheet.pdf
CONN SOCKET 14AWG 30GOLD CRIMP datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 15 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.05V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW SOT323 datasheet.pdf