Vishay/Vitramon VJ0805D6R2BLXAP
VJ0805D6R2BLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R2BLXAP
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R2BLXAP.pdf
Availability of VJ0805D6R2BLXAP
QUANTITY
VJ0805D6R2BLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R2BLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R2BLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R2BLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R2BLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R2BLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D6R2BLXAP
IC THER CTRL VOLT/MONITOR 24QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
EXPLOSION-PROOF LIMIT SWES datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf