Vishay/Vitramon VJ0805D6R2CXAAP
VJ0805D6R2CXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R2CXAAP
Brief Description
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R2CXAAP.pdf
Availability of VJ0805D6R2CXAAP
QUANTITY
VJ0805D6R2CXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R2CXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R2CXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R2CXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R2CXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R2CXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D6R2CXAAP
JUMPER-H1503TR/A3048S/H1503TR 8" datasheet.pdf
2MM MILLI GRID CRIMP HOUS 12 CON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
1G P33 65NM TSOP LF TB (F13) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf