Vishay/Vitramon VJ0805D6R2DXCAJ
VJ0805D6R2DXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R2DXCAJ
Brief Description
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R2DXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D6R2DXCAJ
QUANTITY
VJ0805D6R2DXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R2DXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R2DXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R2DXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R2DXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R2DXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D6R2DXCAJ
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
KIT EMULATOR 220VAC datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 10POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
6+6 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf