Vishay/Vitramon VJ0805D6R8BXXAC
VJ0805D6R8BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8BXXAC
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8BXXAC.pdf
Availability of VJ0805D6R8BXXAC
QUANTITY
VJ0805D6R8BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8BXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8BXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D6R8BXXAC
FUSE BRD MNT 500MA 65VAC/VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CDROM/DOCS/DVR BVRP PHONE TOOLS datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
INSERTION BRIDGE 3POS GRAY datasheet.pdf
SWITCH LEVER 16A SPDT SOLDER datasheet.pdf
CONN DUAL PLUG 12CKT BLK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CARD GUIDE 8.24" GREEN datasheet.pdf