Vishay/Vitramon VJ0805D6R8DLAAP
VJ0805D6R8DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8DLAAP
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8DLAAP.pdf
Availability of VJ0805D6R8DLAAP
QUANTITY
VJ0805D6R8DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8DLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8DLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8DLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D6R8DLAAP
IC REG CTRLR PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 12X12" datasheet.pdf
CABLE ASSEM 18POS datasheet.pdf
CONN HEADER 70PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
PUNCH RECT datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 10.6A POWERDI datasheet.pdf
RES 560 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf