Vishay/Vitramon VJ0805D6R8DXCAP
VJ0805D6R8DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D6R8DXCAP
Brief Description
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D6R8DXCAP.pdf
Availability of VJ0805D6R8DXCAP
QUANTITY
VJ0805D6R8DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D6R8DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D6R8DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D6R8DXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D6R8DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D6R8DXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D6R8DXCAP
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W SMBG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 60W datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf