Vishay/Vitramon VJ0805D750FXAAC
VJ0805D750FXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750FXAAC
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750FXAAC.pdf
Availability of VJ0805D750FXAAC
QUANTITY
VJ0805D750FXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750FXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750FXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750FXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750FXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750FXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D750FXAAC
IDC CABLE - APK10B/AE10M/APK10B datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MCP1726 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.5V USP-3 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/64 CLR 40X6" datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X7S 0402 datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf