Vishay/Vitramon VJ0805D750GLAAJ
VJ0805D750GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750GLAAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750GLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D750GLAAJ
QUANTITY
VJ0805D750GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750GLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750GLAAJ
IC REG LDO 4.5V 0.1A 3SSIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 6A 47B1QFN datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 1.25A 16V CHIP 1812 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf