Vishay/Vitramon VJ0805D750GLCAJ
VJ0805D750GLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750GLCAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750GLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D750GLCAJ
QUANTITY
VJ0805D750GLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750GLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750GLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750GLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750GLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750GLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750GLCAJ
RES ARRAY 5 RES 330 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC MCU 1KX14 RF FSK/ASK 20SSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 32V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 5V 125MA 8UMAX datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.100 16 POS datasheet.pdf
CONN ZIG-ZAG 28POS GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf