Vishay/Vitramon VJ0805D750JLAAP
VJ0805D750JLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750JLAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750JLAAP.pdf
Availability of VJ0805D750JLAAP
QUANTITY
VJ0805D750JLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750JLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750JLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750JLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750JLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750JLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D750JLAAP
TRANSFORMER COUPLING 600:301 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 1611 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A/0.3A 10SON datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH SNGL 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TOOLBOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf