Vishay/Vitramon VJ0805D750JLAAP
VJ0805D750JLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750JLAAP
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750JLAAP.pdf
Availability of VJ0805D750JLAAP
QUANTITY
VJ0805D750JLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750JLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750JLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750JLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750JLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750JLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D750JLAAP
TVS DIODE 48VWM 77.4VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
XFRMR MODUL 1PORT POE 1:1 10/100 datasheet.pdf
RES 294K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/03/180LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
TABLE RUN POLY LT GRAY 5'X2' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
470UF 16V 10X12,5 datasheet.pdf