Vishay/Vitramon VJ0805D750KLXAJ
VJ0805D750KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750KLXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750KLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D750KLXAJ
QUANTITY
VJ0805D750KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750KLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750KLXAJ
AC/DC CNVRTR 5V 15V -5V -15V 80W datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3049L/X 5" datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V SHTDN LP 28SSOP datasheet.pdf
IC MPU 8BIT 5V 33MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
FERRITE CHIP 240OHM 200MA 0201 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 18POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/SKT BOX datasheet.pdf
SENSOR TRANS TRANSM OPTOSCHMITT datasheet.pdf
RES 56 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
MICRO 37C PIN 120" RBW JACKS datasheet.pdf