Vishay/Vitramon VJ0805D750KXXAJ
VJ0805D750KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750KXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D750KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D750KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750KXXAJ
TRIMMER 500 OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC60S/AE60G/CKC60S datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 630MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR 2.5A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf